Mam koupit Canon Digital IXUS 40?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Moudis 28. 11. 2005 20:18

Puvodne jsem chtel digitalni kompakt do 6 tisic,ale jelikoz bych chtel prave takovou tabaterku,tak jsem zvedl cenu.Zajimalo by me jak tento hezky maly digitalek foti,a jestli byste doporucili neco jineho v teto cene asi do 8 tisic.Chci aby to melo aspon 3-4 megapixeli,podporovalo SD a MMC karty,melo to vystup na TV a umelo slusne video.Bude ten Canon fotit treba jak stara Minolta Dimage X,Xi nebo Xt?Diky za rady
Moudis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 11. 2005 20:46

Myslim, ze snad lip. Ixusy nemaji tak dobrou optiku jako vetsi canoni, castym zdrojem stiznosti byva ubytek ostrosti v rozich a vinetace. Ale urcite bude fotit lip nez periskop KMX.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moudis 29. 11. 2005 06:57

A co to je ten periskop KMX? :-) Nevyznam se.Ani nevim jak jsou na tom Canony vseobecne.Takze udelam dobre tou koupi?Nebo radsi neco jineho?
Moudis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 29. 11. 2005 10:02

To znamena ze objektiv s CCD je umisten svisle v tele pristroje a svetlo se k nemu dostava odrazem podobne jako u periskopu. Vyhodou je male rozmery, nevyhodou je vetsi zkresleni obrazu.

Ja bych bral IXUS
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moudis 29. 11. 2005 13:06

Takze IXUS 40 dela pekne fotky?Budu je prohlizet na TV a fotky delat max. 10*15cm.Proste bezne fotky z dovolene,vyletu,vystav atd.Jeste mi byla doporucen spis nejaky Fuji.Myslim E550.Ale to uz je vetsi.
Moudis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moudis 29. 11. 2005 13:08

A nevite kde bych ho sehnal za slusnou cenu nejlepe ale na splatky bez navyseni?Nejake zkusenosti z http://www.eproton.cz ?

//mobil-man: spraven odkaz
Moudis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 29. 11. 2005 14:26

Moudis píše:Takze IXUS 40 dela pekne fotky?Budu je prohlizet na TV a fotky delat max. 10*15cm.Proste bezne fotky z dovolene,vyletu,vystav atd.Jeste mi byla doporucen spis nejaky Fuji.Myslim E550.Ale to uz je vetsi.
S ixusem chybu neudelate...Na tech 10*15 staci v pohode a troufnu si tvrdit, ze by nesklamal ani na vetsim formatu :wink:
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Moudis 29. 11. 2005 15:45

Tak to je dobre.Moc se mi zamlouva.Potrebuju takovy spis maly zaznamnicek do kapsy. :-)
Moudis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moudis 29. 11. 2005 18:05

Tak v cene do 8 tisic pry co dela nejlepsi fotky je Sony DSC-W5 nebo W7.A pak pry Fuji FinePix F10.Je ten Ixus 40 o tolik horsi ze se nevyplati kupovat?A co treba Samsung Digimax i5?
Moudis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 29. 11. 2005 21:11

FinePix F10 je trochu nad 8 tisíc, jestli se nepletu. Ale kvalita je nekompromisní, je opravdu skvělý.
Problém je v tom, že na tisku 10*15 se ten rozdíl nepozná. Na to podle mě stačí i levnější foťák za 4-5 tisíc. Uvědomte si, že vysokou kvalitu tisku na tenhle fornát zaručí ve spolupráci se solidní optikou i 2Mpix přístroj.
Na promítání na televizi by stačil i fotomobil.

Možná by bylo lepší se zaměřit na to, jak ti ten foťák padne do ruky a jak se s ním pracuje.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moudis 30. 11. 2005 06:09

Jo taky si myslim.Hlavne to chci pro kazdodenni noseni v kapse.Nejsem zhyckany a narocny profik,ktery si svoji zrcadlovku za par desitek tisic dlouho nastavuje nez zmackne spoust.Nic proti.Klobouk dolu pred vami co fotite radi a poznate i sebemensi rozdily.Ja videl fotky ze stare Minolty Dimage X a jsou pekny.Ted nevim jestli to byli 9*13 nebo 10*15.
Moudis
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků