Vyplatí se Tablet? Máte s ním zkušenosti?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Wallper 6. 11. 2005 13:22

Zdravim Vás :) ,
docela hodně se zabývám grafikou(ne profesionálně). Umim vcelku kreslit,dost si hraju s fotkama a občas dělám nějaký desingy. :?: Otázka je , jestli se mi vyplatí koupit Tablet(elektronické pero) :?: . Máte s tim někdo zkušenosti? Nikdy sem to neměl v ruce. A v jaké cenové relaci by se měl pohybovat? Daj se koupit i za 800 ,ale nevim jak to bude funkční. Díky moc za odpovědi . Peace
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 6. 11. 2005 22:34

Ja tablet obcas pouzivam, je to o zvyku. Musite si zvyknout nejprve na ovladani samotne (me to trvalo cca tri dny), a pak se muzeme bavit o vhodnosti tabletu pro upravu fotografii. Ja tvrdim ze vyjma hrani her je tablet oki ke vsemu. Jak ale uvadim, zvyk!
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wallper 7. 11. 2005 16:46

A jak je to s tou cenovou relací. Je nějaký podstatný rozdíl mezi tabletem za 800 a za 2400Kč?
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delph 7. 11. 2005 19:27

určitě je. v rozdílu přítlaku, v kvalitě určitě bude taky. mám graphire od wacomu tehdy stál 6kkč a pořád jsme nedmíru spokojem. myš je krásně ergonomická, odpor scrollovacího kolečka ideální. mám velikost a5 občas zatoužím po a4 ale ten už stojí nad 10kkč :roll: člověk si musí zvyknout že musí mít podložku rovně se stolem, aby pak nědělal pořád čáryp od uhlem. naštěstí podklad je výnyikající a pokud tablet vyloženě nezvednete tak je sn ím problém pohnout i když chci. navíc má tu výhodu že má odnímatelný štít, pod který si můžete dát obrázek, který chcete překreslit. není to sice uplně 100% přesné, lae to skoro nic na trhu krom dotikového displaye :D. por kreslení a upravu fotek jej používám hodně a můžu říct že v některých případech urychlil práci několikanásobně (třeba výběr selekce pomocí klasického, nebo magnetického lana) nebo jen o něco. třeba okamžité použití gumy otočením tužky. popřípadně změna tlouštěk čar bez nutnosti změny jít do menu. stačí víc nebo míň přitlačit a je to. na hry to moc vyzkoušené nemám ale s myší není problém.
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilicz 9. 11. 2005 09:50

taky o nejake takove hracce uvazuju....
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pischek.rudolf 30. 11. 2005 16:16

Mám tablet Wacom formátu A4 a pracuji s ním přes dva roky každý den cca 8 hod. Na něco je dobrý na něco zase není. Při krátkodobém používání tablet určitě nevadí. Při dlouhodobém používání (denně 8 hod.) je však trochu na závadu (alespoň u mne). U tabletu musíte ruku trochu více vytočit do středu. (Při práci s klasickou myší máte ruku většinou na pravé straně v přirozené poloze a svaly ruky nejsou tolik namáhané; podložka pod myš je zanedbatelně vysoká). U tabletu musíte počítat s výškou tabletu, cca 10-15 mm. To při dlouhodobém používání dosti svalům ruky vadí. Ruku opíráte jednak o hranu tabletu a potom i o hranu stolní desky. Zhruba asi po třech měsících se vyskytly potíže, ruka začala bolet, svaly ztvrdly apod. Zapustil jsem tedy tablet přímo do stolové desky, aby nevyčníval nad rovinu stolové desky. Potíže s bolením ruky se znatelně odstranily, ne však úplně. Podle mého názoru "zbytkové" bolení ruky přisuzuji k méně přirozenému vytočení pravé ruky ke středu těla. Nechci tablet zcela zatracovat, je to o zvyku, míře používání apod. Určité má svoje zastánce a přednosti.
pischek.rudolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delph 5. 12. 2005 09:39

já teda tyhle problémy nemám. sice nepracuji 8 hodin denně ale tak okol 3 hodin to bývá.. někdy více, nekdy méně. jsem teda levák ale v toma asi není rozdíl... jednou sem si natočil tablet tak aby vyhovoval přirozené poloze ruky a v pohodě..
a navíc jsem před nedávnem někde četl že ceny tabletů šli dolů
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod grafoman 5. 12. 2005 17:53

Ja som takmer spokojným vlastníkom tabletu wacom volito. Myš je nepoužiteľná a pero (vcelku aj celý low-end tablet) je skutočne len lepšia náhrada myši. Stačí to akurát na retušovanie fotiek (pri zväčšení 100 -400%), ale na nejaké veľké kreslenie to nie je. Na Autocad to nestačí, tam treba vyššiu triedu. Na Office a pohyb po nete - Opera striedam klasickú myš a v noci, keď nechcem klikať je tablet lepší. Okrem iného si pri jeho používaní oddýchne karpálny tunel ;) Ak by boli na podložke nejaké programovateľné tlačítka (chýba mi simulácia kolieska myši), nebral by som myš takmer vôbec do ruky.
grafoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrix 22. 5. 2006 19:24

Wallper píše:Zdravim Vás :) ,
docela hodně se zabývám grafikou(ne profesionálně). Umim vcelku kreslit,dost si hraju s fotkama a občas dělám nějaký desingy. :?: Otázka je , jestli se mi vyplatí koupit Tablet(elektronické pero) :?: . Máte s tim někdo zkušenosti? Nikdy sem to neměl v ruce. A v jaké cenové relaci by se měl pohybovat? Daj se koupit i za 800 ,ale nevim jak to bude funkční. Díky moc za odpovědi . Peace /quote]

Hodí se to, ale ja osobne ho pouzivam jen nekdy. Nesouhlasim s tim, ze je to o zvyku. Kdyz jsem poprve vzal tablet do ruky, delalo se mi s nim perfektne - je to jako obycejne pero, takze zadna krec.
Patrix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bob&Dave 22. 5. 2006 23:05

Mam doma tablet Wacom Grafire a prijde mi to uplne na nic, hral sem si s tim asi hodinu a pak to letelo do kouta kde to stoji se zapichnutym perem ve stojanku pod vrstvou prachu....
Jestli nekdo rika ze jde o zvyk, tak ja si nezvyk. Cekal jsem od toho vic a byl jsem zklamany. Snad jen ten original co se dela pro photoshop a ma i tabulky s nastrojema by to resil, jenze ten stoji asi 20tis.
Dle mne, rozhodne vyhozene prachy, mimochodem, ptal jsem se znamych (3 profi fotografove a jednoho majitele digilabu) a kazdej rekl ze si to nemam kupovat a ja neposlechl......
Bob&Dave
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků