DIGIarena.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Dilema: Upgrade těla nebo raději nový objektiv?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 6. 2016 13:27 Odeslat příspěvek
Jojo, je rozdíl fotit třeba když jsou na nebi mraky a když je čistá obloha. Tam je to pak vidět hodně. Jako kdyby se objevilo pár smítek po 1000 fotkách, neřeknu nic. Ale aby se objevilo 10 a víc zrnek prachu po 100 fotkách, to fakt není normální.

Nemůže to být třeba tím, že se to na čip lépe přílepí, protože tam není ta AA vrstva? D90 ji měla a nikdy žádný problém s prachem nebyl. Fakt si to nedokážu vysvětlit.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
24. 6. 2016 14:36 Odeslat příspěvek
Já bych to spíše tipl na statickou elektřinu, ta je prevít :)
Jak to vypadá teď po vyčištění?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 6. 2016 14:45 Odeslat příspěvek
Po vyčištění je všechen bordel pryč, cca po 20 fotkách se najednou objevil černý puntík, ale hned na následující fotce už zase nebyl. Podivné. O víkendu mám v plánu fotit víc, tak uvidím, jak to bude vypadat.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2016 20:01 Odeslat příspěvek
Když už se tady řeší prach a nečistoty na čipu, dovolím si přispět. Nejsem příznivcem ofukování snímače balónkem, podle mě to jenom rozvíří prach, který na snímači nebyl a vede to jenom k dalšímu znečištění. Ale zaujalo mě, že Canon to předepisuje (asi aby víc vytřískali ze servisu :-D ) - viz http://support-th.canon-asia.com/contents/TH/EN/8202663700.html.
Sám jsem majitelem EOS 760D (pro většinu z vás je to krám, mě bohatě postačuje a doufám, že mi bude dlouho sloužit), která má funkci automatického čištění snímače. Foťák mám něco přes dva měsíce, výměn objektivů jsem mohl stihnout tak 20 a to doma i "v terénu" a na snímači zatím žádný prach není. U předchozí 350D mě prach docela trápil a to jsem ji používal skoro jenom s jedním sklem.
Myslíte, že teda to automatické čištění snímače funguje, nebo jde o náhodu?


Naposledy upravil rammstein dne 25. 6. 2016 21:04, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2016 20:53 Odeslat příspěvek
samozřejmě že to funguje, ale musíš to provádět snímačem směrem dolů (objektivem k zemi) a udělat to alespoň dvakrát bezprostředně po sobě. Nejsou to zázraky, ale někdy to dost pomůže.


Offline - Návštěvník Profil 
26. 6. 2016 17:59 Odeslat příspěvek
Díky. Já do toho zase tolik nevidím, tak jsem si říkal, jestli to není jenom nějaký marketingový trik a zatím jsem na čistotu čipu neměl jenom štěstí...


Offline - Návštěvník Profil 
26. 6. 2016 18:17 Odeslat příspěvek
Nikdo nemá úplně čistý snímač


Offline - Návštěvník Profil 
28. 6. 2016 12:09 Odeslat příspěvek
martiku, tak co, jak to vypadá po víkendovém focení? :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 6. 2016 15:35 Odeslat příspěvek
Po víkendu mám na snímači 4 malinká smítka, která skoro nejsou vidět, takže žádný horor se už naštěstí nekoná. Takže až bude potřeba, prostě pořídím něco na čištění čipu a budu si ho čistit sám no :-)


Offline - Návštěvník Profil 
28. 6. 2016 17:10 Odeslat příspěvek
no spíše bych zjištoval příčinu, kde se tam ten prach bere. Pokud neměníš objektivy, tak buď musel být v novém tělě, nebo v objektivu


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 6. 2016 17:20 Odeslat příspěvek
No napadají mě jen dvě možnosti, buď už tam byl z výroby a focením se jen naházel na snímač, a nebo se tam dostává při zoomování objektivem...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 41 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies