DIGIarena.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nikon D500

Offline - Expert Profil 
24. 7. 2016 09:51 Odeslat příspěvek
U té baterie je to jistota, ta s označením Li-Ion01, EN-EL15 fungovala na všech tělech kromě D500 bez problémů, u D500 docházelo k problémům s rychlým vybíjením. Nikon na to udělal servisní akci a baterie Li-Ion01 byly majitelům D500 bezplatně vyměněny za Li-Ion20, které fungují o hodně lépe.

U těch nabíječek si nejsem tak jistý, mám obě a neřešil jsem, kterou zrovna baterie nabíjím. Nějaká modifikace tam evidentně je, takže pokud někdo má D500 a obě nabíječky, doporučuji používat tu správnou, může to mít na něco vliv, třeba na živostnost.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
24. 7. 2016 12:29 Odeslat příspěvek
Stara ma nabijaci prud 0.9, nova 1.2 .. a k novej sa uz nedodava sietovy kabel


Offline - Moderátor Profil 
1. 9. 2016 11:20 Odeslat příspěvek
Nevim kam to dát, tak to dám sem.

SnapBridge for iOS

http://nikonrumors.com/2016/08/31/nikon ... -ios.aspx/


Offline - Expert Profil 
1. 9. 2016 11:49 Odeslat příspěvek
Já jsem asi na iOS vykašlu. Mám ho sice na mobilu, ale ten si mi pro tyto účely moc nelíbí, má malý displej, snad jen jako dálková spoušť. Protože SnapBridge nebyl tak dlouho na iOS k dispozici, koupil jsem si Sony Xperia Z4 a zatím jsem s ním spokojenější, než s iPadem.


Offline - Moderátor Profil 
1. 9. 2016 14:06 Odeslat příspěvek
třeba to narozdíl od Androidu bude na iOS fungovat :)


Offline - Expert Profil 
1. 9. 2016 15:25 Odeslat příspěvek
S funkcionalitou přes Android nemám v podstatě problém, jen občas mne zazlobilo párování přes Bluetooth, nějak to zamrzlo, nepřinášely se snímky.

IOS tak není bez problémů, i když uznávám, že v Androidu je těch problémů po upgradech více, aktuálně mi přestalo chodit Android Auto a hlásí to, že v CZ není podporované, což opravdu není, ale to není důvod, aby mi to nechodilo. Většinou ale ty problémy souvisely s nadstavbami od HTC nebo Samsungu nebo s tím, že Micina je malý roztomilý hacker.

U Nikonu nevidím rozdíl v softwaru pro různé platformy, problém vidim spíše v tom, jak málo ten software od Nikonu umí. S nákupem D500 jsem od SnapBridge čekal více.


Offline - Expert Profil 
8. 11. 2016 14:28 Odeslat příspěvek
Dnes vysiel novy FW 1.11 pre D500. Inac vyskusal som AF fine tuning na skle N 50/1,4 AFS:
- D500 mi vypocitala microadjustment -8
- Reikan Focal vypocital -7
Co ma celkom prijemne prekvapilo.


Offline - Expert Profil 
9. 11. 2016 12:59 Odeslat příspěvek
Po poslední aktualizaci se mi začala objevovat chyba u SnapBridge, a to jak u Androidu, tak i u Google.

Pokud po spárování přes Bluetooth zapnu Wifi a jsem předtím připojen k jiné Wifi, ta se odpojí, ale Wifi D500 musím přepnout ručně, jinak mi nefungují live-view a ukládání na telefon/tablet přes wifinu. Výhodou je, že po ručním přepnutí nemusím nutně používat jen aplikaci SnapBridge, mohu použít i jiné aplikace, třeba qDslrdashboard, kde mohu na dálku i ovládat ISO, clonu a další věci. Nevýhodou je, že po vypnutí aplikace se Wifi odpojí a musím ji aktivovat komplikovaně, tj. odpojit zařízení a následně znovu párovat, přes live-view znovu aktivovat Wifi. Prostě je vidět, že ten software dělal Nikon a ne Google nebo Apple.

Jinak jsem teď v Indonésii dělal to, že přes SnapBridge jsem během fotografování přenášel fotky do tabletu (notebook zůstal doma), odtud po miniretuších putovaly rovnou na web. Mnoho z nich jsou jen reportážní fotky, ale pár z nich by si zasloužilo důkladnější úpravu v PC, hodně by jim to pomohlo. RAW soubory jsem kopírovat z SD karty na WiFi hardisk, tím jsem se prakticky úplně obešel bez potřeby tahat s sebou notebook, bez pořádného monitoru ty úpravy stejně nejsou konečné.


Offline - Moderátor Profil 
9. 11. 2016 13:20 Odeslat příspěvek
pořádnej monitor má třeba iPad Pro 9,7


Offline - Expert Profil 
12. 11. 2016 11:05 Odeslat příspěvek
Mně zatím více vyhovuje to moje EIZO. a kromě toho, my jsme až na můj firemní iPhone rozdali všechny přístroje s logem nakousnutého jablíčka dědečkům a babičkám.

Teď toho trochu lituji, protože po aktualizaci firmware na 1.11 mi u zařízení s Androidem u D500 přestalo chodit dálkové ovládání fotoaparátu a tím i aplikace qdslrdashboard, nepřipojí se to přes wifinu, na iOS 10.0.1 mi to funguje.

Napsal jsem na podporu Nikonu a dám zatím na D500 starší verzi. Hm, tak mi to nejde downgradovat :-(


Offline - Expert Profil 
13. 11. 2016 08:42 Odeslat příspěvek
Ja som sice ten Snapbridge vyskusal ci funguje, ked mi dosla D500, ale toto nie je naozaj nic pre mna - mozno prilezitostne ako dialkova spust. Co sa tyka prenasanie suborov, vytiahnem XQD kartu, a naimportujem fotky do LR, koniec !


Offline - Expert Profil 
13. 11. 2016 10:54 Odeslat příspěvek
Nikon D500 nepodporuje dálkovou infra spoušť ML-L3 ani aplikaci WMU, takže SnapBridge a od SnapBridge odvozené postupy jsou pro mne zatím jediná možnost, jak dálkově ovládat spoušť. To, že to po updatu firmware na 1.10 začalo chodit na Androidu hůře a po dalším update na 1.11 to přestalo fungovat vůbec, což je ukázka toho, pro co je asi nejpřiléhavějším označením softwarové lemplovství.

S tou kartou to dělám také, dokonce i přes Passport Pro, takže jedním pokynem z tabletu přes aplikaci WD Cloud zkopíruji obsah karty na harddisk a na tablet a zároveň uvolním prostor na SD kartě. Jde to ale jen s SD kartou, Passport Pro nepodporuje XQD, stejně jako čtečka na mém desktopu, takže XQD karty bych musel načítat přes redukci.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 11. 2016 11:46 Odeslat příspěvek
pemar: D500 má desetikolík, ne? A k tomu Phottix....


Offline - Expert Profil 
13. 11. 2016 11:52 Odeslat příspěvek
Jasně, ale takhle se mi to i načte do tabletu. mohu to zaostřit, změnit na dálku ISO nebo clonu nebo co je zapotřebí, atd (SnapBridge to neumí, ale qDslrdashboar ano).

Prostě paráda, když SnapBridge funguje, ale tohle Nikonu funguje asi tak často, jako svého času fungovaly automobily značky Alfa Romeo. Oproti D7100 je tam průběžné načítání fotek přes Bluetooth, ale jako systém je to zatím hodně neodladěné, WMU a Wu-1a chodily ve srovnání se SnapBridge bezchybně.


Offline - Moderátor Profil 
13. 11. 2016 11:54 Odeslat příspěvek
pemar: já jsem mluvil o kalibrovaném displeji na tabletu, nevim jak jsi došel k desktopovému EISO. Pokud jde o Android, ani se nedivím.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 82  Další stránka
Stránka 73 z 82 [ Příspěvků: 1229 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies