DIGIarena.cz

Přihlásit se




Který vybrat, RX100, A5000, G9X

Offline - Návštěvník Profil 
30. 11. 2016 21:57 Odeslat příspěvek
Zdravím všechny, předem se omlouvám, pokud tu stejné téma už je.

Potřebuji vybrat rodinný fotoaparát.

Požadavky jsou:

• kapesní velikost (max. něco jako krabička od cigaret a trochu větší)
• rozsah objektivu 28 – 130mm (24mm by bylo lepší), stabilizace, pevné ohnisko nechci
• čip velikosti min. 1" (slušný DR, použitelné iso 1600)
• výborná obrazová kvalita v jpeg (dobrá a spolehlivá automatika–měl by dělat hezké fotky úplně sám :-), tisk 10x15, výjimečně A3, možná fotokniha velikosti A4)
• kvalitní video (full HD 1920x1080 plně dostačuje)
• dobrá výdrž baterie (300 snímků +)
• jednoduché ovládání základních funkcí (volba scénických režimu, blesk, samospoušť, video)
• neměl by to být žádný louda (svižný provoz a prohlížení fotek, rychlé a spolehlivé ostření)
• žádné další rozšiřování jako filtry, blesk nejsou do budoucna v plánu
• cena max. 12000kč

Využíván bude na turistiku, výlety a dokumentování rodinných událostí. Potřebuji nějaký slušný fotoaparát, který bude bez nějakého velkého úsilí (ladění, zkoušení, kompenzování EV) dělat hezké ostré fotografie s přirozenými barvami.

Do výběru se mi dostaly:

• Sony CyberShot DSC-RX100 https://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-rx100
• Sony Alpha A5000 + 16-50mm https://www.megapixel.cz/sony-alpha-a5000-16-50mm
• Canon PowerShot G9X https://www.megapixel.cz/canon-powershot-g9-x

Co je podle vás nejlepší volba? Můj favorit je RX100. Další v pořadí je A5000. Tam mi paradoxně trochu vadí velikost čipu. Ostření s APSC snímačem vyžaduje jisté dovednosti a trochu praxe. Mám obavu, že by v rukách nepoučené osoby dělala víc škody, než užitku. Na Canonu mi trochu vadí dotykové ovládání. Hlavně v zimě. Pokud nejsou rukavice pro dotykové displeje, nic tam člověk nenaladí. Výdrž baterie také nic moc a stojí nejvíc.

Dokážete mi trochu poradit, nebo nasměrovat?
DLSR a jiné obludy mi prosím neraďte, už ji mám. Chci něco výkonného do kapsy pro každého.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
30. 11. 2016 23:14 Odeslat příspěvek
Nazdar Oldbas :D
Na té Sonce A5000 je průšvih seťák 16-50 - mimo střed na jakoukoliv clonu absolutní *****. Canon G9X je oproti Sony RX100mkI rychlejší. Osobně bych zvážil příplatek na G7XmkII - rapidní zlepšení AF co do rychlosti i přesnosti zároveň.

-- 1. 12. 2016 00:18 --

Teď mi ještě doteklo - nevím jak je na tom Canon s jpegem, u kámošova G16 průšvih i po nastavení na min. odšum a pod., z rawu paráda.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 12. 2016 09:04 Odeslat příspěvek
Právě jpeg mi u sony přijde lepši, z Rawem se nikdo z budoucích uživatelů piplat nebude. G7XmkII je by byl ideální, rozsah a světelnost objektivu je sen.Cena ale úplně mimo, těch 12k je strop.Proto vybírám spíše starší modely, jejich cena je celkem přijatelná a výstup vyhovující. O špatné kvalitě objektivu 16-50 dodávaného u Sony A5000 vím a právě objektiv ho dost degraduje. Proto mi připadá RX100 jako dobrý kompromis a vyhovující rodinný fotaček


Offline - Návštěvník Profil 
1. 12. 2016 09:26 Odeslat příspěvek
No, díky tomu Canon jpegu asi jo, škoda, že už nejde koupit Fuji X30, tam s jpegem opravdu problém není...


Offline - Návštěvník Profil 
11. 12. 2016 11:45 Odeslat příspěvek
Vybral jsem sony rx100 a celkem to ujde. 1" čip je znát. Oproti obyčejným kompaktům je to obrovský rozdíl k lepšímu. Ale od objektivu jsem čekal trochu víc, hlavně lepší kresbu po přiclonění o 1-2ev. A automatické režimy bych si dokázal představit trochu jinak. I tak ale velká spokojenost. V porovnání s mojím canonem 70d je výsledný obraz, pokud jej nezvětšuji na 100% úplně v pohodě a k výsledku se dopracuji naprosti jednoduše bez složitého nastavování. DR má i tenhle malý pinďa lepší, něž apsc canon do letoška. To, co má sony v jpeg, musím z canonu tahat v rawu a ve výsledku je to obojí stejně koukatelné. Pro hezké rodinné fotografie a tisk na A4 je sony rx100 hodně dobrá varianta a při dněšní doprodávající ceně pod 10k výborná koupě.


Offline - Návštěvník Profil 
11. 12. 2016 18:43 Odeslat příspěvek
Souhlas.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies